Programy pro letní tábory

Vážení pořadatelé letních táborových pobytů. Pokud budete chtít navštívit v měsíci červenec a srpen areál Záchranné stanice „Pasíčka“ v Boru u Skutče, máme pro Vás několik možností.

1- Neobjednávat se a samostatně si projít areál v ceně jako veřejnost- 50kč dospělá osoba a 20kč dítě do 15let. Vstupné se nerozlišuje na studenty či seniory. Vstupné jde na zvířata, co potřebují pomoc.

2- Nejdéle do 15.6.2019 si domluvit termín na e-mail adrese ekocentrum@pasicka.cz a vybrat si z následující nabídky vzdělávacích programů:

  1. a) Prohlídka expozice zvířátek bez výkladu; Brána do pravěku (přednáška o zkamenělinách, dokument o geologii, hra na paleontologa, herní prvky, vyrábění odlitků- každý si svůj odváží domů). Celková doba trvání 5hodin, cena za 1osobu 100Kč.
  2. b) Prohlídka expozice zvířátek bez výkladu; Beseda s pracovníkem stanice (PC prezentace, vyprávění o životě ve stanici, výjezdech, odchytech, péči o poraněná zvířata, zranění apod.; Těžký život raka (seznámení s problematikou raků v naší přírodě jako jsou např. terénní úpravy na řekách, vypouštění odpadů do vod, záludná nemoc „račí mor“ apod.). Vyrábění raka z keramické hlíny, každý si svého odváží domů. Celková doba trvání 5hodin, cena za 1osobu 100Kč.

Nabízené programy Vám můžeme zajistit každý den od 9.00hodin- nutné je si předem zamluvit termín! Děkujeme za pochopení.