DOBROVOLNÍK VE STANICI

Strávit pracovní dobu pod vedením pracovníka stanice. Práce se mění podle potřebnosti a nemůžete si ji vybírat. Nejčastěji se jedná o čištění a dezinfekci kotců a voliér, vnitřních prostor určených k přípravě krmiva, mytí misek, kbelíků od krmiva a přepravek, zametání apod. Větším skupinám je připravováno spíše natírání a pomoc při terénních úpravách, sekání, hrabání apod.

DOBROVOLNÍK DOPRAVCE

Stát se dobrovolníkem dopravcem znamená: v případě, že budeme mít ve Vašem okolí nějaké zvíře, které potřebuje péči stanice, zavoláme Vám s prosbou o jeho vyzvednutí a převezení k nám. Obracet se na Vás budeme pouze v případech, že se jedná o drobného pěvce, mláďata, ježky apod. V žádném případě Vás nebudeme posílat na odchyty labutí nebo jiných větších či nebezpečných zvířat.
Bezplatně Vám zajistíme školení pro převoz a manipulaci se zvěří. Záchranná stanice Pasíčka má působnost v Pardubickém kraji, proto se toto dobrovolnictví týká pouze svozu zvířat na území Pardubického kraje!

DOBROVOLNÍK PRO EKOVÝCHOVU

Pořádáme v roce několik akcí pro veřejnost a většinou nemáme dostatek pořadatelů. Máte-li zájem nám přijet pomoci např. stavět stánky, připravovat soutěže a starat se o spokojenost turistů pošlete nám na sebe kontakt. Vždy Vám dáme včas vědět co připravujeme a budeme rádi za připojení se k nám podle Vašich možností.